Flexite Company

Flexible Partial Denture


Kraj: USA
Adres firmy:
40 Roselle Street Mineola
New York 11501
USA
Kontakt:
flexite@aol.com
Telefon:
(516) 746-2622
FAX: (516) 741-8147

The Flexite Company należy do prekursorów technologii wykonywania protez zębowych metodą wtryskową. Istniejemy od 1962 r czyli 58 lat. Produkujemy całą rodzinę tworzyw termoplastycznych FLEXITE , czystych medycznie, wolnych od monomerów, biozgodnych z ludzkim organizmem dopuszczonych do stosowania przez FDA i spełniających wymogi Unii Europejskiej dla wyrobów medycznych. [CE]. Mamy miliony zadowolonych Pacjentów na całym świecie.

Dziękuję Państwu za wybór FLEXITE.

Lee Soroca
President Flexite Company


PRODUKTY WYSTAWCY

Materiały termoplastyczne

Materiał Flexite Plus
Materiał Flexite T-Val
Materiał Flexite Acetal
Materiał Flexite Supreme-N
Materiał Flexite M.P.
Materiał Flexite Plus

Materiał Flexite Plus jest medycznym termoplastycznym nylonem, wg. producenta, idealnym na zdejmowane protezy częściowe. Najbardziej elastyczny i niełamliwy. Nie zawiera monomerów. Biozgodny z ludzkim organizmem. Chemicznie odporny na alkohol. Nie wchłania wody! Proteza zachowuje trwały kolor.

 

Rodzina chemiczna: poliamid (nylon)
Temperatura wtrysku: 260°C
Czas grzania: 14 minut
Czas "dociskania" po wtrysku: 5 minut

 

Materiał Flexite T-Val

Protezy z T-VAL są cieńkie, lekkie i wygodne. Przezroczysty - idealnie dopasowuje się do koloru dziąseł. Odwzorowuje naturalny wygląd żył i unerwienia. Klinicznie niełamliwy. Dłużej zachowuje czystość w porównaniu z innymi materiałami. Nie pochłania wilgoci. Odporny na zapachy. Łatwy w dopasowywaniu, uzupełnianiu i polerowaniu. Łatwiejszy w obróbce niż nylon. Nie zawiera bisfenolu [BPA] ani innych szkodliwych związków chemicznych.

 

Rodzina chemiczna: poliolefin
Temperatura wtrysku: 246°C
Czas grzania: 14 minut
Czas "dociskania" po wtrysku: 5 minut

 

Materiał Flexite Acetal

Materiał Flexite Acetal charakteryzuje się wysoką odpornością mechaniczną, jest niełamliwy w warunkach klinicznych oraz bardziej elastyczny niż szkielet metalowy. Flexite Acetal stosuje się do oprawek i klamer w kolorze zębów, tymczasowych szyn i klipsów na fornirach kosmetycznych. Ma szlachetny wygląd, jest subtelny w odbiorze, łatwy w obróbce i polerowaniu. Utrzymuje pamięć pierwotną materiału przy jednoczesnym nieodkształcaniu nawet cienkich powierzchni odlewanych np. klamer. Flexite Acetal wiąże się mechanicznie z akrylem tradycyjnym.

 

Rodzina chemiczna: żywica acetalowa
Temperatura wtrysku: 246°C
Czas grzania: 15 minut
Czas "dociskania" po wtrysku: 5 minut

 

Materiał Flexite Supreme-N

Tworzywo termoplastyczne o wysokiej jakości to nowa 2-ga generacja Supreme. Nie zawiera alergenów jest bezpieczna i biozgodna. Flexite Supreme-N to krystalicznie czysty termoplastyczny nylon w dentystycznym przemyśle. Charakteryzuje się bardzo wysoką wytrzymałością na zginanie. Jest łatwa w obróbce i polerowaniu na wysoki połysk oraz odporna na ścieranie. Nie pochłania zapachów i dłużej zachowuje czystość.

 

Rodzina chemiczna: krystaliczny poliamid
Temperatura wtrysku: 277°C
Czas grzania: 30 minut
Czas "dociskania" po wtrysku: 5 minut

 

Materiał Flexite M.P.

Materiał akrylowy Flexite M.P. jest wysokiej wytrzymałości mechanicznej i dopasowaniu wymiarów. Umożliwia dodawanie i podściełanie przy wykorzystaniu standardowego akrylu do napraw. Jest wolny od szkodliwych monomerów resztkowych, nie uczula i nie podrażnia.

 

Rodzina chemiczna: wielopolimerowy akryl
Temperatura wtrysku: 270°C
Czas grzania: 25 minut
Czas "dociskania" po wtrysku: 5 minut